Solidny Pracodawca Roku to nagroda będąca potwierdzeniem klarowności oraz rzetelności działania firm, co niesie za sobą łatwiejsze nawiązywanie współpracy biznesowej oraz przewagę nad konkurencją w różnego rodzaju przetargach oraz konkursach.

Czy opłaca się być solidnym pracodawcą? Czy uczciwe traktowanie pracowników przekłada się na wymierne korzyści? Tak! Przedsiębiorstwa należące do elitarnego grona laureatów są bardziej wiarygodne w oczach innych podmiotów gospodarczych i ludzi.


SOLIDNY

PRACODAWCA ROKU

NASZA MISJA

Celem programu Solidny Pracodawca Roku jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, szczególnie tych, którzy w swojej działalności promują najciekawsze rozwiązania z zakresu HR, a przy tym dzielą się własnymi doświadczeniami na łamach ogólnopolskiej prasy. Projekt powstał przede wszystkim po to, aby wyłonić, uhonorować oraz promować podmioty gospodarcze cechujące się wzorcową polityką personalną, przekładającą się na wysoką jakość produktów i usług świadczonych na wymagającym rynku polskim.
Nagroda Solidny Pracodawca Roku przyznawana jest przedsiębiorstwom, które kierują się dbałością o bezpieczeństwo oraz warunki pracy, jak również o rozwój pracowników. Poprzez zdobyte wyróżnienie laureaci potwierdzają wysoką jakość zatrudnienia oraz umacniają własny wizerunek jako rzetelnego pracodawcy. Przyznany tytuł jest doskonałym narzędziem w działaniach employer brangingowych. Dzięki niemu firma buduje pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych pracowników, klientów czy kontrahentów.

WERYFIKACJA I KRYTERIA

Spośród tysięcy podmiotów gospodarczych działających na terenie całego kraju redakcja na podstawie zebranych przez siebie informacji selekcjonuje przedsiębiorstwa, które mogą zawalczyć o tytuł Solidnego Pracodawcy Roku i znaleźć się w elitarnym gronie laureatów. Wyróżnieniem dla firm jest już sama nominacja, gdyż w dużej mierze jest ona wynikiem pozytywnych rekomendacji oraz opinii zaczerpniętych w lokalnym środowisku. Program adresowany jest do firm prowadzących dzialalność na terenie Polski i cechujących się szczególną dbałością o warunki pracy oraz rozwój pracowników.

Głównym kryterium wyboru Laureatów jest szeroko rozumiana jakość zatrudnienia, w skład której wchodzą m.in.: